Trápí Vás únik moči?

Příčinou bývají oslabené svaly pánevního dna, hovoří se nejčastěji o stresové inkontinenci. Objevuje se až u 1/3 žen a mezi nejčastější spouštěče a příčiny patří porody, zvedání břemen, nadváha, chronická zácpa nebo kašel, hormonální změny v menopauze a stárnutí. Pokud jste si již všimla úniku moči při smíchu, kašli, kýchnutí nebo během skákání a běhu, je nejvyšší čas tuto situaci řešit. Je velmi pravděpodobné, že tento stav budeme moci upravit během několika týdnů.

Nedaří se Vám otěhotnět?

Možná patříte mezi ty ženy, kde jsou tyto potíže způsobeny poruchou funkce svalů pánevního dna. Tato svalová dysbalance je fyzioterapií ovlivnitelná. K dalšímu velmi důležitému faktoru úspěšného početí patří psychická pohoda, kterou Vám mohu pomoci nastolit formou biosyntetické psychoterapie.

V obou výše uvedených případech postupuji následovně:

Nejprve Vám vyšetřím svaly pánevního dna „per vaginam“/přes pochvu a dle výsledku sestavím léčebně – cvičební plán, který bude obsahovat aktivaci nebo relaxaci svalů pánevního dna. Naučím Vás svaly pánevního dna ovládat a cvičit. V případě potřeby doporučím vhodnou pomůcku, která Vám trénink usnadní. Ráda pracuji se systémem Kegel 8, který obsahuje pro pacientky snadno použitelné tonizéry svalů pánevního dna.

Fotografie